Dla niektórych wesele to nie tylko najważniejszy dzień w życiu, ale także okazja do zademonstrowania zaproszonym gościom wyznawanych przez siebie idei czy poglądów.

Wesele może posłużyć na przykład do pokazania naszych przekonań związanych z ekologią. Co zrobić, aby wesele było bardziej eko? Oto kilka pomysłów, które pomogą Wam zorganizować wesele w stylu eko!

1. Kwiaty w doniczkach zamiast ciętych kwiatów. A może sadzonki drzew zamiast kwiatów?

Poproście gości, aby zamiast ciętych kwiatów sprezentowali Wam kwiaty w doniczkach. Jeszcze ciekawszym pomysłem może być rezygnacja z kwiatów na rzecz sadzonek drzew, które potem możecie wspólnie posadzić. Wspólne sadzenie drzew przez młodą parę będzie nie tylko eko, ale także niezwykłym romantycznym, wspólnym wspomnieniem z Waszego wesela.

2. Zdjęcia nie muszą być drukowane na papierze

Zdjęcia z wesela to nieodłączny element każdej uroczystości. Ale będzie bardziej eko, jeśli zamiast zdjęć na papierze lub płytach CD, zdecydujcie się na umieszczenie zdjęć z wesela w chmurze i późniejsze udostępnianie ich gościom weselnym.

3. Na ślub nie musicie jechać 60-letnim cadillakiem

O samochodach spalinowych można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że są eko. Do ekologicznego wesela dużo lepiej będzie pasowała – bardziej romantyczna zarazem – bryczka lub samochód elektryczny.

4. Plener bardziej eko

Wesele w plenerze jest bardziej eko niż impreza w sali. Plener to nie tylko naturalne oświetlenie, ale także naturalne i w 100 procentach ekologiczne dekoracje na które składają się rosnące kwiaty, drzewa i inne rośliny.

5. Jedzenie

Chcąc być bardziej eko oczywiście trzeba też postarać się o to, by gości weselnych poczęstować potrawami przygotowanymi na bazie produktów ekologicznych, najlepiej też pochodzących od lokalnych dostawców.

6. Śmieci

Zaplanujcie swoje przyjęcie rozsądnie i postarajcie się, żeby po imprezie pozostało jak najmniej śmieci. Postarajcie się również zagwarantować to, żeby osoby sprzątające po imprezie odpowiednio posegregowały poweselne śmieci.