W popularnym serwisie internetowym polki.pl ukazał się artykuł, w którym próbowano porównać wady i zalety DJ na wesele i zespołu muzycznego.

DJ na wesele to coraz częściej całkowicie świadomy wybór Młodej Pary. Można powiedzieć, że rosnąca moda na usługi DJ na weselach, kosztem skorzystania z usług zespołów weselnych, ma swoje jak najbardziej racjonalne wytłumaczenie i nie jest przypadkowa.

DJ na wesele – nie tylko cena

Cena, jaką trzeba zapłacić za usługi DJ na wesele, choć nie zawsze, to jednak zazwyczaj jest niższa niż za wynajem usług zespołu weselnego. I z pewnością dla wielu par decydujących się na to, by muzykę na ich weselu grał DJ a nie zespół, cena ma istotne znaczenie. Jednak cena nie jest jedynym argumentem przemawiającym na korzyść DJ. Wybór DJ na wesele kosztem zespołu muzycznego często nie jest wynikiem wyłącznie niższej ceny, ba, zdarza się, że cena nie ma żadnego wpływu na wybór DJ kosztem zespołu weselnego. Bo jak wyjaśnić sytuację, kiedy na weselach u tych par, które w zasadzie nie liczą się z kosztami organizacji przyjęcia weselnego pojawia się właśnie DJ zamiast zespołu? A takich wesel jest coraz więcej.

Praktyka pokazuje, że są także inne, bardzo ważne argumenty, które mają decydujący wpływ na to, że DJ’e na weselu są coraz popularniejsi i pojawiają się coraz częściej na weselach w każdym regionie Polski. Polki.pl piszą, że:

w przypadku DJ’a masz pewność, że muzyka będzie czysta i wysokiej jakości – jest bowiem odtwarzana na sprzęcie wysokiej jakości. W tym przypadku nie ma więc ryzyka fałszowania i nieczystych dźwięków. Wybór DJ’a pozwala również na sporą dowolność w repertuarze – ma on ze sobą mnóstwo płyt bądź dostęp do Internetu w laptopie, więc może odtworzyć właściwie dowolny utwór.

DJ na wesele pojawiają się coraz częściej nie bez przyczyny. Do powyżej przedstawionych argumentów przemawiających za wyborem właśnie DJ, dodałbym jeszcze to, że zawodowy Dj potrafi za pomocą granej przez siebie muzyki zbudować naprawdę wyjątkowy klimat wesela, czego trudno jest osiągnąć zdecydowanej większości tzw. zespołów weselnych.

 


Źródło: https://polki.pl/slub-i-wesele/organizacja-i-formalnosci,zespol-weselny-czy-dj-jakie-rozwiazanie-bedzie-lepszym-wyborem,10429304,artykul.html