Czy ślub i wesele w Boże Narodzenie to dobry pomysł? Jak najbardziej tak. Oto kilka argumentów dlaczego warto wybrać tę datę na dzień zaślubin.

Każdy przyzna, że ślub i wesele w Boże Narodzenie będą miały wyjątkowy klimat. Połączenie tych najbardziej ciepłych, mimo zimowej aury, i rodzinnych świąt z datą ślubu i wesela już samo w sobie brzmi niezwykle wyjątkowo. A wybranie daty świątecznej na dzień ślubu i wesela nie wiąże się przecież z większymi problemami niż przy wyborze każdej innej daty.

Największym kłopotem związanym z takim terminem ślubu i wesela jest to, że święta Bożego Narodzenia to zwykle najbardziej oblegane przez nowożeńców dni w roku. Więc odpowiednio wcześniej trzeba zagwarantować sobie dostępność sali weselnej, a także zarezerwować inne usługi, z których będziemy chcieli skorzystać w czasie ślubu i wesela. Czekając z tym na ostatnią chwilę może się okazać, że wybrany przez nas dj na wesele, fryzjer czy florysta może mieć już dawno zapełniony kalendarz rezerwacji.

DJ na wesele Kraków

DJ na wesele Kraków – Ślub i wesele w czasie świąt Bożego Narodzenia to bardzo dobry pomysł

Poza tym ślub i wesele w Boże Narodzenie ma bardzo wiele zalet. Oprócz wspomnianego klimatu, który może znaleźć odbicie na przykład w wystroju sali czy – choćby po części – w granej przez DJ muzyce czy weselnym menu, uroczystości ślubno-weselne w czasie zimowych świąt mają wiele zalet typowo praktycznych. Święta to przede wszystkim dni wolne od pracy dla większości gości weselnych, a więc i – przynajmniej teoretycznie – wyższa frekwencja wśród gości weselnych.

W czasie Bożego Narodzenia możemy też wykorzystać udekorowane świątecznymi lampkami i ozdobami miasto w fotograficznej sesji ślubnej. Sesja ślubna na tle świątecznie udekorowanego miasta w połączeniu z białym śniegiem zwykle wychodzi nie tylko wyjątkowo romantycznie, ale wręcz zjawiskowo.

Niska grudniowa temperatura może być problemem, ale tylko jeśli przytrafią się bardzo niskie i uciążliwe temperatury, które w ostatnich latach w Polsce są jednak zjawiskiem dość rzadkim. Zazwyczaj zimowa aura jawi się wręcz ogromną zaletą, przynajmniej w porównaniu z letnim lejącym się z nieba skwarem, z którym niekiedy nie radzą sobie nawet klimatyzowane sale. Chłodniejsza aura to lepsza forma weselników i świeższe potrawy, docenią ją także nasze panie, które nie będą się musiały martwić spływającym z powodu upału makijażem.

Święta Bożego Narodzenia to także dobry czas dla par wierzących w przesądy. Znajdująca się w nazwie miesiąca literka „R” zagwarantuje im bowiem długie i szczęśliwe małżeństwo.