Sierpień to miesiąc, w którym Polacy najczęściej zawierają związek małżeński. To właśnie w sierpniu od lat odbywa się w Polsce najwięcej ślubów i wesel.

Statystyki pokazują, że w sierpniu odbywa się około 10 razy więcej wesel niż innych miesiącach, a niektórzy przedstawiciele branży ślubno – weselnej nawet nazywają sierpień weselnymi żniwami. Tak, bez wątpienia sierpień to miesiąc, w którym osoby związane z organizacją imprez weselnych mają pełne ręce roboty, a w ich kalendarzach ostatnie wolne sierpniowe terminy zarezerwowane zostały wiele tygodni wcześniej. Zespoły weselne, dj na wesele, wodzireje, firmy cateringowe, barmani, dekoratorzy, floryści, osoby wynajmujące fotobudki i inni pracujący przy organizacji wesel właśnie w sierpniu mają najwięcej pracy.


DJ na wesele Kraków – profesjonalizm, doświadczenie, bogate portfolio


 

Dlaczego tak się dzieje, że właśnie sierpień jest tym miesiącem, w którym Polacy najczęściej biorą ślub i organizują przyjęcie weselne? Niewątpliwie wpływ na to ma kilka przyczyn. Po pierwsze, sierpień to miesiąc, w którym zazwyczaj mamy doskonałą pogodę, a gwarancja dobrej pogody dla wielu par jest niezwykle istotną rzeczą przy wyborze terminu ślubu i wesela. Poza tym, dobra aura, także ciepłe jeszcze zazwyczaj sierpniowe noce, umożliwiają organizację wesela w plenerze, co staje się ostatnio coraz bardziej popularne. Dobra pogoda, to także duże ułatwienie w organizacji nie tylko wesela, ale także plenerowej, niezapomnianej ślubnej sesji fotograficznej.

Popularność sierpnia, jako weselnego miesiąca dodatkowo potęguje przesąd który mówi, że aby zagwarantować sobie szczęście małżeńskie, ślub należy wziąć w miesiącu, w którego nazwie występuje litera „r”. I chociaż w XXI wieku wieku brzmi to co najmniej zaskakująco, ale naprawdę faktem jest, że wiele par ulega staremu przesądowi i na miesiąc zaślubin wybiera właśnie ten z literą „r”.