Ślub w plenerze to jeden ze sposobów na niezwykły, wyjątkowy i niezapomniany ślub i wesele. Stąd też na organizację ślubu i wesela właśnie w plenerowej scenerii decyduje się w Polsce coraz więcej Par.

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu ślub w plenerze w Polsce był w zasadzie czymś niespotykanym, znanym niemal wyłącznie z ekranów kinowych. Dziś na złożenie sobie przez Parę Młodą przysięgi małżeńskiej oraz organizację przyjęcia weselnego w plenerze decyduje się coraz więcej par i taki ślub już nikogo nie dziwi.


DJ na wesele Kraków – sprawdź ofertę!


Na rosnącą popularność ślubów w  plenerze ma oczywiście fakt, że taki ślub i wesele stwarzają bardzo duże możliwości organizacji uroczystości w niezwykłej i wyjątkowej scenerii. Wybór scenerii (morze, góry, ogród, itp.) jest niemal nieograniczony. Ślub w plenerze stwarza także duże możliwości stworzenia wyjątkowych (np. florystycznych) dekoracji.

Innym aspektem mającym decydujące znaczenie o tym, że mamy obecnie w Polsce prawdziwy boom na śluby plenerowe jest zmiana prawa, która zniosła przeszkody formalne przy organizacji ślubu cywilnego w plenerze.

Do 2015 roku ślub poza urzędem stanu cywilnego mógł odbyć się wyłącznie w wyjątkowych okolicznościach. Według ówczesnego prawa, kierownik USC mógł przyjąć oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński poza lokalem urzędu stanu cywilnego tylko jeżeli zachodziły tzw. uzasadnione przyczyny (np. odbywanie kary pozbawienia wolności lub ciężka choroba). Od 2015 roku roku – wraz z wejściem w życie nowego prawa – nie ma już w zasadzie żadnych przeszkód formalnych, które stawałyby na drodze organizacji ślubu i wesela poza urzędem stanu cywilnego. Ślub cywilny może odbyć się niemalże w każdym miejscu (miejsce musi zapewnić zachowanie uroczystej formy jego zawarcia oraz bezpieczeństwo osób obecnych przy składaniu oświadczeń o wstąpieniu w związek małżeński).