Trendy weselne, podobnie jak każda inna moda, z czasem się zmieniają. Zobacz co króluje obecnie na polskich weselach.  Sprawdź trendy weselne 2017!

Fotobudki, fontanny czekoladowe, filmowanie z drona, czy coraz częściej w zamian za półamatorskie zespoły profesjonalni DJ czy w pełni profesjonalni muzycy. Jak zmieniają się polskie wesela i co jest obecnie trendy? Zobacz nasze zestawienie.

1. Profesjonalny DJ na wesele lub muzycy zamiast amatorskich zespołów

Niewątpliwie polskie wesela nabierają klasy. Coraz więcej par – nie tylko w Warszawie czy Krakowie – nie chce na swoim weselu półamatorskich zespołów muzycznych, kaleczących nie tylko ambitniejsze utwory muzyczne, ale nawet piosenki disco – polo. Na coraz większej liczbie wesel pojawiają się za to profesjonalni DJ na wesele oraz wodzireje, coraz częściej też można spotkać w pełni profesjonalne zespoły muzyczne.

2. Fotobudka

Fotobudka na weselach to coraz częstszy widok. Niewygórowana cena usługi wynajmu fotobudki oraz jej atrakcyjność powodują, że fotobudki robią furorę na weselach w mieście i na wsi, na weselach skromnych i wysokobudżetowych.

3. Profesjonalne filmy i fotografia

Fotograf poruszający się po parkiecie z aparatem to kiedyś standard, dzisiaj standardem staje się filmowanie z użyciem drona czy kamer GoPro. Nie są rzadkością także profesjonalne krany kamerowe. Weselne firmy są coraz profesjonalniej kręcone oraz montowane. Coraz częściej bardziej przypominają profesjonalne filmy dokumentalne niż „wideofilmowanie” za lat 90-tych ubiegłego wieku.

4. Atrakcje kulinarne

Gotowanie „na żywo” czyli tzw. live cooking, pokazy kuchni molekularnej, pokazy barmańskie czy nawet food trucki to coraz częstszy element przyjęć weselnych. Zmieniają się także dania (są coraz bardziej wykwintne, a zdarzają się także wegańskie lub bezglutenowe) oraz sposób ich podawania (bufet coraz częściej zastępuje wnoszenie przystawek na stół) .

5. Zabawy weselne

W latach 90 i późniejszych na polskich weselach zaczęły królować coraz bardziej wulgarne, budzące zażenowanie wielu gości, zabawy weselne. Zdarzają się one też teraz, ale na szczęście coraz rzadziej. Obecnie zabaw weselnych jest mniej, bywa że nie ma ich wcale, zazwyczaj są jednak bardziej kulturalne, bez wulgarności i wszechobecnych podtekstów erotycznych.

 

 


Opracowane na podstawie: „Polskie wesele AD 2017” – www.kobieta.gazeta.pl