Jakie były najpopularniejsze piosenki 2017 roku? Co najczęściej grały stacje radiowe w Polsce w roku 2017? Zobacz zestawienie AirPlay 2017!

Airplay jest zestawieniem najczęściej granych utworów w najważniejszych polskich stacjach radiowych i muzycznych kanałach telewizyjnych. Zestawienie przygotowywane jest przez firmę MicroBe na zlecenie Związku Producentów Audio Video ZPAV na podstawie monitoringu 74 lokalnych i ogólnopolskich stacji radiowych i 11 telewizyjnych.

W zestawieniu Airplay 2017 – czyli na liście stu najczęściej granych utworów w roku 2017 znalazło się 21 polskich utworów, aż 3 z nich pochodzą z repertuaru Ani Dąbrowskiej, ale najwyżej sklasyfikowanym polskim wykonawcą w zestawieniu jest, trzeci na liście, Grzegorz Hyży. Podkreślić też trzeba niebagatelną obecność w zestawieniu dwójki polskich DJ-ów: C-BooLa  i Gromeego.

Zestawienie Airplay 2017 otwiera Ed Sheeran z przebojem Shape of You, a kolejne miejsca zajęli: Tiësto (On My Way), Grzegorz Hyży (O Pani!), Ofenbach (Be Mine), Katy Perry (Chained to the Rhythm), The Chainsmokers ft. Coldplay (Something Just Like This), Rag’n’Bone Man (Skin), Luis Fonsi (Despacito), C-BooL ft. Giang Pham (DJ is Your Second Name) oraz Filatov & Karas (Time Won’t Wait).

Pełną listę znajdziecie na stronie internetowej ZPAV – www.zpav.pl.

 


Źródło: ZPAV