Wesele to jeden z tych dni w życiu każdej pary, na który się czeka, niekiedy bardzo długo. Bywa, że ten dzień się miesiącami i latami planuje. Niekiedy koszt wesela nie gra roli, jednak dla większości par cena, jaką trzeba zapłacić za organizację wesela jest bardzo istotna.

Od czego zależy koszt usługi DJ na wesele? Zazwyczaj w cenie standardowej znajdują się takie elementy jak gotowość DJ od pierwszego do ostatniego gościa wesela czy też prowadzenie wszystkich elementów wesela (w takim zakresie, w jakim było to uprzednio uzgodnione z Parą Młodą lub organizatorem przyjęcia weselnego).

Koszt usługi DJ jest, co oczywiste, uzależniony od jego doświadczenia, umiejętności, ocen, opinii na jego temat czy posiadanych referencji. Naturalną rzeczą jest to, że im lepszy i bardziej popularny DJ, tym cena jego usług powinna być nieco większa.

Ustalając cenę usługi DJ bierze się pod uwagę także, np. datę wesela (poza „sezonem weselnym” jest taniej), dzień tygodnia (wesela poza sobotą są tańsze niż sobotnie), wielkość wesela (liczba gości), rodzaj oświetlenia, dekoracji, czy dodatkowe elementy, jak fotobudka, litery na wesele, usługi barmańskie, akompaniament instrumentalistów, czy sesja zdjęciowa.